فيديو اعدام نمر باقر النمر Youtube ايران تهدد السعودية بالحرب بعد تنفيذ القصاص في نمر النمر 2016

الرئيسية » أخبار » اخبار العالم » فيديو اعدام نمر باقر النمر Youtube ايران تهدد السعودية بالحرب بعد تنفيذ القصاص في نمر النمر 2016
تنفيذ القصاص في نمر النمر
تنفيذ القصاص في نمر النمر

فيديو اعدام نمر باقر النمر Youtube ايران تهدد السعودية بالحرب بعد تنفيذ القصاص في نمر النمر 2016 فيديو اعدام نمر باقر النمر يوتيوب العوامية اليوم تنتفض بسبب القصاص من نمر باقر النمر 2016 و نمر باقر النمر (زادهٔ ۱۳۷۹ قمری در عوامیه) یک مجتهد شیعه و فعال حقوق بشر عربستانی است .

او در پی اعتراضات شیعیان عربستان در سال ۲۰۱۲ بازداشت شد در روز چهارشنبه ۱۵ اکتبر ۲۰۱۴ دادگاه جنایی عربستان سعودی نمر النمر را به دلیل اقدام علیه امنیت ملی و محاربه به اعدام با شمشیر و به صلیب کشیده شدن در انظار عمومی محکوم کرد روز یکشنبه ۲۵ اکتبر ۲۰۱۵، دادگاه عالی عربستان و محمد بن نایف ولیعهد عربستان حکم اعدام سریع و بدون هشدار قبلی شیخ نمر را صادر کردند .

زندگی ویرایش شیخ باقر در سال ۱۳۷۹ قمری مصادف با ۱۹۵۹ میلادی در شهر العوامیه در شرق عربستان به دنیا آمد اساتید سیدمحمدتقی مدرسی در تهران وسیدعباس مدرسی در سوریه وخاقانی در سوریه شیخ صاحب الصادق در تهران وشیخ وحید افغانی .

اقدامات شیخ باقر از معروف‌ترین مدرسان علوم مذهبی و دینی در حوزه‌های علمیه است که در حوزه‌های علمیه ایران و سوریه به تدریس کتاب‌هایی همچون کتاب اللمعة الدمشقیة و کتاب جامع المدارک ومستمسک عروة الوثقی والحلقات سید محمدباقر صدر پرداخته است .

وی پس از بازگشت به عربستان مرکز مذهبی «الإمام القائم» را در شهر العوامیه تأسیس کرد که سنگ‌بنای مرکز اسلامی در سال ۱۴۲۲ هجری قمری مصادف با ۲۰۱۱ میلادی بود .

شیخ نمر النمر که در شرق عربستان زندگی می‌کند در سخنرانی خود در فوریهٔ سال ۲۰۰۹ به مقامات سعودی هشدار داد که اگر شأن و حیثیت ما به ما بازگردانده نشود من شیعیان را به جدایی از عربستان فرا می‌خوانم. کرامت ما مهم‌تر از تمامیت کشور است .

وی در انتقاد از دولت عربستان در یک سخنرانی گفت اگر یک کشور خارجی مسئول اعتراض‌های شیعیان است چرا به آن کشور حمله نمی‌کنید؟ چرا به ما بدبخت‌ها حمله می‌کنید؟ به مسئول اصلی و اگر منظورتان ایران است به ایران حمله کنید و ببینید چقدر توانش را دارید .

المصدر : ويكيبديا + متابعات العين

فيديو اعدام نمر باقر النمر Youtube ايران تهدد السعودية بالحرب بعد تنفيذ القصاص في نمر النمر 2016

إبلاغ عن انتهاك